[sg_popup id=2]

aktualności

Travelery 2018 przyznane!

15 maja , 2018  

Znamy laureatów najbardziej prestiżowego plebiscytu podróżniczego w Polsce. Zwycięzców wytypowali czytelnicy magazynu „Traveler” jak i komisja. Laureaci byli wybierani przez jury w trzech kategoriach: Wyczyn roku, Naukowe osiągnięcie roku oraz Podróżnicza książka roku. A czytelnicy mieli możliwość głosowania w następujących kategoriach: Podróż roku, Społeczna inicjatywa roku i Podróżnik online. Nagrodę specjalną w konkursie otrzymał też Człowiek Roku Travelera.

 

Małgorzata Wojtaczka dotarła samotnie jako pierwsza Polka na biegun południowy. W ciągu 69 dni pieszej wędrówki, przeszła 1300 km, przy wietrze o sile ponad 40km/h i 100 kg!!! Nagroda specjalna i pierwsze miejsce w kategorii Wyczyn roku powędrowały właśnie do Niej. Podróżnikiem online została Kaja Kraska, która zajmuje się prowadzeniem bloga i kanału na YouTube. Podróżnikami roku zostali Michał Woroch i Maciej Kamińki za „wyprawę na podwójnych czterech kołach”. Panowie udowodnili, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń. Przejechali 40 tys. km i kilkanaście krajów w obu Amerykach!

Nagroda za Podróżniczą książkę roku została przyznana Adamowi Robińskiemu. Najlepszą społeczną inicjatywą roku okazała się Fundacja Arka i jej ogólnopolska akcja „Rower pomaga”, a naukowym osiągnięciem roku mianowane zostały „Najstarsze odciski stóp człowiekowatych” i badania prowadzone nad nimi przez dr. Gerarda Gierlińskiego i jego zespół badawczy.

Nagroda specjalna została także przyznana parze podróżników za prowadzenie bloga „Busem przez świat”. W podróży spędzają ok 6 miesięcy w roku, a na przeżycie dnia w trasie nie wydają więcej niż 8 dolarów dziennie. Szacun dla nich wszystkich. Są ultraniemulami. A taki trip busem to marzy mi się od dawna. Trochę zazdroszczę, ale serdecznie gratuluję! Więcej info znajdziecie na National Geographic.

, , , , ,