[sg_popup id=2]

jamaniemula

FIGURANTKA NA ROLKACH – FREESTYLE SKATING – JAMANIEMULA

3 Kwi , 2017  

Jazda na rolkach jest sportem rozpowszechnionym na całym świecie, doskonale wszyscy go znamy. Największy HYPE ma już za sobą, chociaż może przeżyje niebawem odrodzenie.


W świecie fitnessu jazda na rolkach jest bardzo modna, ponieważ jest to najlepszy sport cardio! Nie obciąża stawów, angażuje wiele partii mięśniowych razem z mięśniami głębokimi, oraz poprawia motorykę i poczucie równowagi. Może niedługo i zajawkowicze wrócą do tego sportu.

Freestyle na rolkach dzieli się na kilka głównych dyscyplin, które często się przeplatają:
– downhill
– slalom
– off-road
– freeride.

My dziś skupimy się na tym ostatnim.

Freeride to nic innego jak jazda miejska, troche taki parkour, tyle że na kółkach. Freeride należy oddzielić od jazdy agresywnej na rolkach. Sporty te różnią się przede wszystkim sprzętem. Rolki do jazdy agresywnej mają przerwę pomiędzy kółkami, która pozwala na robienie slajdów po rurkach czy poręczach i dużo mniejsze kółka, co sprawia, że są wolniejsze. Za to freeride to wielkie kółka (zwykle cztery lub trzy), które umożliwiają szybką jazdę, są bardziej zwrotne i mają lepszą przyczepność. We freeride nie ma zawodów, jest to po prostu finezyjny sposób przemieszczania się po mieście.

Czas na UltraNiemula! Jak mówiłem zajawka na rolki jakiś czas temu mocno przycichła, pomimo, że to co zawodnicy wyczyniają na kółkach jest kosmosem! Najbardziej ekstremalnym rolkarzem, który zajmuje pierwsze miejsca w wielu zawodach jest Eryk Muszyński – oficjalny Mistrz Polski Senior, wyłoniony w zawodach w 2011 r.!  

 

, , , , , , , , , , , ,