[sg_popup id=2]

jamaniemula

Najlepsze Bikeparki w PL!

30 maja , 2018   Video

Siemanko! Przedstawiam zestawienie najlepszych bike parków w Polsce. Dla osób początkujących czy już siedzących w temacie, a szukających ciekawych tras. Jak się domyślacie, wszystkie znajdują się na południu naszego kraju. Zimą funkcjonują one jako stacje narciarskie, a latem- jako trasy dla entuzjastów downhillu. Znacie inne, warte uwagi miejscówki, to koniecznie dajcie znać!

 1.Stożek Bike Park – Wisła

Bike park w Wiśle to mekka kolarzy zjazdowych. Trasa położona w malowniczych Beskidach. Jedna z najbardziej znanych w Polsce. Każdego roku rozgrywane są tutaj najbardziej spektakularne zawody inaugurujące cykl Pucharu Polski DH. Uznawana za dosyć wymagającą, może nie najdłuższa, ale oferuje mnóstwo zróżnicowanych sekcji, niezależnie od stopnia zaawansowania. Jedynym minusem Stożka jest parking położony w odległości około 500 m od dolnej stacji kolei. Jeżeli więc nie macie noclegów bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki, czeka was w drodze przymusowa rozgrzewka:)

Odległość od Warszawy: 412 km

2. Antidote Park – Kasina Wielka

Najnowsza i jednocześnie jedna z najciekawszych stacji dla kolarzy zjazdowych. Oferuje jedne z najlepszych warunków do downhillu w Polsce. Nowoczesna, 4-osobowa kolej linowa gwarantuje, że możemy jeździć „na okrągło”, bez czekania w kolejce, zaś sam wjazd trwa zaledwie 10 min. Antidote Bike Park oferuje 4 zróżnicowane trasy, dzięki czemu miejsce to można z powodzeniem odwiedzać co weekend, bez obawy o nudę. Ten park posiada również przystępny parking zaraz przy dolnej stacji kolejki.

Odległosć od Warszawy: 342 km

3. Koninki Graviti Park – Koninki

Koninki to ośrodek z profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi. Trasa wiodąca z Góry Tobołów, z wysokości 994 m. n. p. m. zapewnia świetną zabawę i mnóstwo urozmaiconych fragmentów – od szybkich i płynnych sekcji leśnych, po techniczne i kamieniste fragmenty z licznymi sztucznymi przeszkodami. Ponadto ośrodek w Koninkach – Ostoja Górska – posiada unikatowy klimat, dobre zaplecze noclegowe i gastronomiczne.

Odległość od Warszawy: 370 km

4. Bike Park Kluszkowce – Czorsztyn

Czorsztyn Ski Kluszkowce to duży ośrodek narciarski, który od kilku sezonów latem przekształca się w rozbudowany bike park. Do wyboru mamy kilka rozmaitych, profesjonalnie przygotowanych tras dopasowanych do różnych poziomów umiejętności. Jedynym mankamentem tego miejsca może być specyficzny rodzaj podłoża z mnóstwem luźnych kamieni, co nie odpowiada wszystkim rowerzystom. Pomimo iż trasy są dosyć krótkie, to wjazd wyciągiem trwa około 5 min. Pozwala to więc na intensywną jazdę bez wytchnienia.

Odległosc od Warszawy: 410 km

5. Bike Park Palenica – Ustroń

Położona w sąsiedztwie Stożka Palenica również posiada profesjonalnie przygotowany bike park. Co ciekawe, na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia roweru, ochraniaczy, a nawet wynajęcia instruktora, który pomoże przy pierwszych zjazdach. Wydaje się więc to najlepsze miejsce dla osób, które dopiero zaczynają zabawę z downhillem i nie dysponują profesjonalnym sprzętem. Na zboczach Palenicy wytyczono kilka tras, na których swoich sił mogą spróbować też „zwykli” kolarze. Co roku organizowane są tu zawody „Beskidia Downhill”, dlatego trasy w sezonie są zadbane i dobrze przygotowane. Na miejscu mamy parking i dwie restauracje.

Odległość od Warszawy: 375 km

6. Zawoja – Mosorny Groń

Mimo iż Zawoja leży u stóp Babiej Góry, to kolarze upodobali sobie zbocze Mosornego Gronia i tamtejszą stację narciarską. Z górnej stacji(1045 m. n. p. m.) 4-osobowego wyciągu krzesełkowego rozpoczyna się zróżnicowana trasa zjazdowa. Prowadzi przez las oraz bezpośrednio zboczem góry. Zaletami tego miejsca są parking położony tuż przy dolnej stacji wyciągu oraz rozbudowana baza noclegowa w pobliżu.

Odległość od Warszawy: 375 km

7. Międzybrodzie Żywieckie – Góra Żar  

Góra Żar cieszy się dobrą opinią wśród kolarzy zjazdowych. Różnorodna trasa nie pozwala się nudzić, a pod koniec 2014 roku powstała nowa, łatwiejsza linia z dużą ilością mniejszych i większych skoczni. Jedynym mankamentem jest specyficzna, naziemna kolejka, która nie jest do końca przystosowana do przewożenia rowerów. Co więcej Góra Żar, ze względu na piękny widok rozciągający się z jej szczytu, jest popularnym miejscem wśród turystów. Szczególnie w letnie weekendy. Jako jeden z niewielu ośrodków są tu atrakcje dla osób bez rowerów. Znajdziemy w sąsiedztwie lotnisko dla szybowców, park linowy, tor do zjeżdżania na pontonach oraz wypożyczalnię „górskich” hulajnóg. A po intensywnym dniu można też wypocząć nad jeziorem Żywieckim.

Odległość od warszawy: 355 km

8. Harenda – Zakopane

Na Stożku co roku rozpoczyna się sezon rowerowy, a na Harendzie odbywa się jego symboliczne zakończenie. Na zboczu góry wytyczono jedną trasę początkowo wiodącą przez las, a w końcowej części biegnącą stokiem narciarskim. Nie jest ona zbyt urozmaicona i może szybko się znudzić, jednak z warto dodać ją do swojego downhillowego „portfolio”.

Odległość od Warszawy: 405 km

, , , , , , , ,