[sg_popup id=2]

jamaniemula

Najbogatsi deskorolkarze na świecie

14 maja , 2018   Video

Dzisiaj Top 10 najbogatszych deskorolkarzy na świecie! Wzięłam pod lupę amerykańskich skaterów. Żadnego Polaka tu niestety nie ma. Albo nie są pro, albo hajs się u Nas nie zgadza. A mówimy tu naprawdę o grubych milionach!

 

10. Eric Koston 15 mln dolarów – producent filmowy, aktor, skateboarder. Współzałożyciel dwóch skate parków, linii odzieżowej i gier telewizyjnych. Ma też swój mały browar. Występował w TV Show. Kilkanaście kompanii, które go sponsorują, ale jako pierwszy podpisał kontrakt z McDonald’s. Jak przystało na deskorolkarza kilka razy wygrywał X Games.

9. Ryan Sheckler 16 mln dolarów – sportowiec, skater, przedsiębiorca, aktor. Złote dziecko skateboardingu. Wiele firm sponsorujących m.in. Red Bull, Panasonic. Przez 3 sezony miał też swoje reality show „Life of Ryan”. Fox Weekly wyróżnił go jako jednego z 15 najbardziej wpływowych skaterów wszech czasów.

8. Chad Muska – 16 mln dolarów – dziś hajsu kupa, a jako nastolatek był bezdomny i znaczny okres czasu sypiał na plaży w San Diego. Prekursor jazdy na desce. Jest znany z roli w czterech skateboardowych filmach „Fulfill The Dream”. Ten znowu jest przez inny magazyn wymieniany jako jeden z 12 najbardziej wpływowych skateborderów. Dziś prócz sponsorów ma swój własny sklep „Factory413”.

7. Steve Rocco – 20 mln dolarów – biznesmen i skateboarder. Jest współzałożycielem z Rodney Mullenem firmy „World Industries”, która z czasem stała się jedną z największych i najbardziej wpływowych firm skateboardowych na całym świecie, którą później sprzedał i przeszedł na emeryturę. Również na spółke założył takie firmy jak „Blind”, „Plan B”, „101” czy „Duffs”. Steve Rocco wystąpił również w filmie dokumentalnym „The Man Who Souled The World” i jest producentem wykonawczym video „What If?”.

6. Stefan Janoski – 20 mln dolarów – profesjonalny skater, pisarz, artysta (malarz, rzeźbiarz, fotograf), muzyk. Bardzo znany ze swojej sygnatury Nike Zoom Stefan Janoski. Podobno najpierw Nike było przeciwne, ale dopiął swego i wyszły całkiem fajne buty. Jest znany z luźnego i swoich zmiennych umiejętności.

5. Rodney Mullen – 30 mln dolarów – aktor, skateboarder, przedsiębiorca. Szeroko wymieniany jako jeden z tych wpływowych oraz jako najlepszy street skater. Wymyślił kilka swoich własnych trików. Jest twórcą kilku filmów o tematyce deski, a także autorem swojej autobiografii „The Mutt: How to Skateboard and not Kill Yourself”.

4. Rob Dyrdek 50 mln dolarów – skater, aktor, scenarzysta, producent telewizyjny, przedsiębiorca. Gwiazda MTV, a jego reality, które leciały w TV przez kilka sezonów, przyniosły mu naprawdę sporo kasy. Podobno za jeden epizod jednego reality dostawał 60 tyś, a drugiego 100 tyś dolków. Pobił aż 21 rekordów Guinnessa, jeśli chodzi o skateboarding!

3. Jamie Thomas 65 mln dolarów – deskorolkarz i przedsiębiorca. Dostał nawet nagrodę dla najmłodszego przedsiębiorcy roku i potem stworzył markę „Fallen Footwear” i „Zero Skateboards”.

2. Nyjah Huston 6 mln dolarów – tylko 6 milionów, ale i tylko 23 lata. Wykosi niedługo wszystkich z tego rankingu. Prócz kasy ma na swoim koncie kilkanaście medali, szczególnie jeśli chodzi o ligę uliczną. Plus kilka złotych z X Games. Był najmłodszym zawodnikiem w historii, bo zaczął startować przeciwko profesjonalistom w wieku 14 lat! A w 2013 roku zgarnął więcej nagród pieniężnych niż którykolwiek inny skateboarder. Nike, Mountain Dew, Monster Energy i Doritos to tylko kilka przykładów jego sponsorów, których jest naprawdę wielu.

1. Tony Hawk 140 mln! – deskorolkarz, aktor, osobowość radiowa, producent filmowy, filantrop – nie trzeba chyba przedstawiać. Jego fortuna też nie powinna dziwić. Prócz kilkudziesięciu wygranych w zawodach, to kasa ciągle wpływa na konto z masy produktów sygnowanych jego imieniem, a przede wszystkim z najpopularniejszej chyba gry o tej tematyce „Tony Hawk Pro Skater”. Ma własną linię odzieżową, a nawet kolejkę górską w jednym z parków rozrywki w Stanach Zjednoczonych. Założył też fundację dla dzieci upośledzonych umysłowo i w całych USA buduje skate parki. Emeryturka będzie konkretna!

Może będziecie uważać, że ktoś inny powinien się tu pojawić, albo ktoś nie powinien. Wniosek wysnuwa się sam, że hajs można dobry zrobić. Te kwoty robią naprawdę duże wrażenie, jednak większość pieniędzy pochodzi ze sponsoringu. Nagrody pieniężne to tylko niewielki dodatek finansowy. Trzeba po prostu umieć się lansować!

Smaczek

Floyd Mayweather to jest kozak jeśli chodzi o zarabianie kasy. Jego stawka sekundowa w pracy, w 2015 roku wyniosła ponad 65 tyś dolarów!!! W tym samym rankingu taki Cristiano Ronaldo za sekundę dostał tylko… 180$.

, , , , ,