[sg_popup id=2]

jamaniemula

Dream Jump- skok marzeń

9 Kwi , 2018   Video

Dla tych, którym przestał już wystarczać zwykły skok na bungee jest kolejna propozycja. Dream Jumping dzięki uniwersalności specjalnego układu lin, pozwala na dużą dowolność w doborze wysokich obiektów do skoku.  Jest to propozycja godna uwagi dla amatorów mocnych wrażeń.

Różnice

Główna różnica między Dream Jumpingiem a Bungee Jumpingiem polega na tym, że liny się nie rozciągają! Dzięki wspomnianej wyżej uniwersalności możemy skakać z dowolnego obiektu. Długość swobodnego lotu jest zdecydowanie dłuższa. Wydłuża się praktycznie do granic możliwości. Przykładowo długość swobodnego spadania z wysokości 60 m wynosi 40 m (maksymalnie do 90% wysokości obiektu). Skacząc na bungee, swobodnie lecielibyśmy jedynie przez 25 m. Łagodne i komfortowe hamowanie zapewnia nam uprząż pełna, która w odróżnieniu do bungee chroni nasz kręgosłup oraz zapewnia pełną swobodę ruchów. Taki lot daje skoczkowi możliwość wykonywania w powietrzu różnych akrobacji: salta, gwiazdy, skoki w tandemach, a także skoki wieloosobowe i z różnymi przedmiotami.

Skoki tego typu polegają na tym, iż lina rozpięta jest pomiędzy dwoma blokami. Dwie liny dynamiczne luźno rozwieszone między dwoma obiektami w swoim ułożeniu przypominają mniej więcej literę „U”.  Na początku leci się swobodnie, a dopiero nad ziemią przechodzimy w „lot ślizgowy”, dzięki temu wytracamy prędkość i bezpiecznie docieramy na sam dół. Proces hamowania odbywa się nie w pionie, lecz w poziomie.

Najwyższe obiekty w Polsce

DREAM TOWER 222 m(Głogów)- najwyższy obiekt do skoków w Europie. Jego oryginalna wysokość to 218 m. Długość swobodnego lotu wynosi 8 sekund. Specjalnie na potrzebę skoków, została wybudowana platforma podwyższająca obiekt o  4 m i wysunięta o 10 m ponad obrys płaszcza komina dla zmaksymalizowania bezpieczeństwa skoczka.

BIG TOWER 252m(Szczecin)– od czerwca nowy obiekt, nowa adrenalina – 9 sekund swobodnego lotu.

Oczywiście kto na to wpadł? Polacy! Opatentowali tę nową technikę skoków i w dniu dzisiejszym mamy kilka naprawdę fajnych miejscówek, gdzie możemy spróbować siły swojego charakteru i odwagi. Co więcej, wpadli też na pomysł, żeby skakać na całym świecie i bić rekordy! Wraz z ekipami z całego świata stworzyli międzynarodowy projekt. Dream Walker, od momentu powstania w 2011 roku, mają za sobą już 10 takich wypadów m.in. w Norwegii, Francji, Dubaju i Grecji. A w planach jest w sumie 80 skoków. Pierwszy wyjazd wraz z ekipą z Francji i Hiszpanii w 2013 r. do Norwegii i pierwszy rekord świata w długości swobodnego lotu – 310 m! Sam sprzęt potrzebny do wykonania skoku ważył blisko tonę, a jego rozłożenie trwało prawie dwa tygodnie. W zeszłorocznej edycji padł niesamowity rekord – 424,8 m free fall! Jak podkreślają organizatorzy, środowisko skoczków nie jest hermetyczne i co ciekawe, udział w wyjazdach Dream Walker może wziąć każdy. Ekipa zabiera na wyjazdy nawet dwudziestu skoczków-amatorów, ale rekordy ustanawia tylko ścisła i wytrenowana ekipa.  „Projekt Dream Walker pozwala na spełnienie marzeń o lataniu. Otwiera się na tych, którzy do tej pory z tęsknotą w duszy i nostalgią w oczach śledzili dokonania innych na ekscytujących, publikowanych w internecie produkcjach”– mówi Zieliński, nikt inny jak twórca dream jumpingu.

UltraNiemul

Podsumowując to wszystko, cała tą inicjatywę, UltraNiemul nie może trafić do nikogo innego jak tylko do wspomnianej ekipy Dream Jumpu, czyli bazy projektu Dream Walker. Chłopaki polecieli po całości.

Smaczek

W smaczku Dream Walker i ich rekordowy wypad do Dubaju. Podczas swojej szóstej wyprawy wraz ze skoczkami z Red Bull Air Force pobili aż 8 rekordów! Skoczyli z Princess Tower – 414 m – z najwyższego mieszkalnego budynku świata i zarazem najwyższego budynku do skoków na świecie.

 

, , , , , ,