[sg_popup id=2]

Ultra Niemul

Krzysztof Hołowczyc – „Starsi panowie mogą to robić dobrze!”

20 Cze , 2017   Video

„Starsi panowie mogą to robić dobrze!”

Podczas Avalon Extreme – najbardziej odjechanego projektu, promującego sporty ekstremalne wśród osób niepełnosprawnych – spotkaliśmy ikonę polskiej motoryzacji, Krzysztofa Hołowczyca, trzykrotnego rajdowego Mistrza Polski oraz Mistrza Europy z roku 1997. Krzysztof Hołowczyc, który oficjalnie zakończył karierę w 2015 roku zdradził nam swoje plany zawodowe na najbliższy czas oraz to, czy wystąpi w tegorocznej edycji rajdu Dakar .

– „Jeżeli będę dobrze przygotowany i będę mógł walczyć o zwycięstwo… lata upływają, trzeba mieć świadomość swojego wieku, choć Dakar wiek wybacza. Startują tam zawodnicy z ogromnym doświadczeniem, długotrwałą wytrzymałością… W momencie kiedy wyjeżdżasz i musisz 6 godzin piłować, nagle okazuje się , że starsi panowie mogą to robić dobrze!” – mówi Hołowczyc.

Krzysztof Hołowczyc wypowiedział się także na temat imprezy, na której się spotkaliśmy – „Nie będę tutaj oryginalny stwierdzając, że już dawno tego potrzebowaliśmy. My ich nazywamy kierowcami niepełnosprawnymi, absolutnie ja bym nas w ten sposób nie dzielił, mamy jednakowa pasję. Chłopaki to kochają. Samochód wyrównuje szanse. Ludzie, którym wydaje się, że życie jest trudniejsze, wsiadają do samochodu i rządzą, wygrywają i cieszą się. Ja na nich patrzę i wyje z radości. Wystarczy spojrzeć na Bartka (Bartosz Ostałowski przyp.red.). Wielu utytułowanych zawodników patrzy na niego i myśli, że może to jest technika, może powinno się porzucić ręce i zacząć działać nogą.”

Wydaje się, że Hołowczyc, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności sportowej, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

, ,