Uncategorized

Zabawy z bronią

22 Gru , 2015  

To nie centrum szkoleniowe dla separatystów, ale w powietrzu czuć proch, a w żyłach buzuje adrenalina. Do dyspozycji mamy szeroki arsenał broni, począwszy od małego kalibru 0,22 , poprzez szereg pistoletów 9 mm, rewolwery i 0,44 Magnum, aż po karabiny Ak-47 i Heckler & Koch SL-8.

Żeby spełnić męskie zachcianki, a przy okazji sprawdzić celność odwiedziliśmy PM Shooter w Warszawie na ul. Wojnickiej 2. Wyprostowana ręka, pociągnięcie za spust, STRZAŁ, odrzut… Niesamowite wrażenie! Włoska Beretta 92 FS to jeden z najsłynniejszych pistoletów o kalibrze 9 mm. Oczywiście to dopiero pierwsza próba.

Dla osób, które zupełnie nie miały do czynienia ze strzelaniem, strzelnica gwarantuje doskonałą opiekę merytoryczną instruktora oraz jego stały nadzór. Każde strzelanie poprzedzone jest pełnym instruktarzem z zasad bezpieczeństwa, a także podstaw strzelectwa i obsługi broni palnej. Wszystko po to, żebyśmy mogli pobawić się w jednak bezpiecznej atmosferze.

pm_shooter2

Chcesz dobrze posługiwać się bronią? To zależy od twoich zdolności motorycznych oraz zaangażowania. Są osoby, które złapią strzelanie w mig. Są też tacy, no cóż, wyobraźcie sobie celność szturmowców z Gwiezdnych Wojen. Aby w przyzwoity sposób opanować technikę potrzeba 2-3 tygodni stałych wizyt na strzelnicy.

Kto może postrzelać? Praktycznie każdy – dorośli oraz dzieci od 12 roku życia w towarzystwie swojego opiekuna. Przez wiele lat mogło się wydawać, że strzelanie było zarezerwowane dla służb mundurowych, wojska itp. W naszym kraju temat broni wydaje się być pomijany. Na szczęście to się zmienia. Dobrze wiecie, że Szwajcaria jest krajem neutralnym, posiada jednak jeden z najwyższych współczynników posiadania broni przez obywateli. Kto by chciał napaść na starszą babcię wiedząc, że ta może wyskoczyć z Glockiem? No właśnie…

Jak na pierwszy raz Łukaszowi wyszło całkiem przyzwoicie. Nikogo nie zastrzelił, a kule trafiały w tarczę. Na strzelnicy jeszcze się pojawimy. Spróbujemy z większym kalibrem.

admin

, , , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!