aktualności

The Girls on Track

22 maja , 2018  

The Girls on Track– tak nazywa się nowy, europejski projekt FIA skierowany do młodych dziewczyn. Ma on na celu odkrycie nowych talentów w motorsporcie u płci pięknej, jak i stworzenie łatwiejszego dostępu, żeby rozpocząć karierę.

Kandydatki na przyszłe mistrzynie mogą się sprawdzić już 26 i 27 maja na torze kartingowym w Tychach. Jest jeden warunek – trzeba mieć 13-18 lat. Przed najlepszymi drzwi do karieru zostaną otwarte. Dla 12 najlepszych uczestniczek polskich eliminacji będzie zorganizowane profesjonalne szkolenie, które przygotuje dziewczyny do uczestnictwa w dalszych etapach na arenie międzynarodowej.

Znalazła się wyjątkowa okazja by z pomocą nowego projektu udowodnić, że dziewczyny potrafią ostro walczyć na torze. Pierwszy etap to eliminacje krajowe. Zadaniem dziewczyn będzie przejechanie jak najsprawniej i jak najpłynniej 100-metrowego slalomu. Każda z uczestniczek ma dwie próby czasowe. 12 dziewcząt, które najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem podczas eliminacji w Tychach (26-27.05) i w Rzeszowie (11-12.08), weźmie udział w półrocznym autorskim programie szkoleniowym przygotowanym przez Gosię Rdest we współpracy z grupą ekspertów. Udział w eliminacjach i programie szkoleniowym jest całkowicie bezpłatny. Na miejscu będzie czekał niezbędny sprzęt. Trójka, która zaprezentuje najlepszy progres na przestrzeni półrocznego szkolenia, pojedzie reprezentować nasz kraj na finałowych eliminacjach w legendarnym Le Mans, stawiając czoła zawodniczkom z Belgii, Finlandii, Niemiec, Holandii, Portugalii, Słowacji i Szwecji. To co dziewczyny? Na start!

Weronika Sot

, , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!