aktualności

Swimrun! To swim czy run?!

22 Mar , 2018   Video

Może dla niektórych nowością to nie będzie, ale dla mnie tak! Podzieliła się dziś tym ze mną kumpela. Mowa o swimrun –  młodej dyscyplinie, która w Polsce pojawiła się w 2017 r.,  ekstremalnie ciężkim biegowo-pływackim wyścig z punktu A do punktu B. Na lądzie, w wodzie, przez jeziora, morza, skały, mokradła, lasy, na własnych nogach i tylko z tym co mamy na sobie. Zazwyczaj jest to pianka i buty, których nie zmieniamy w kolejnych etapach. Swimrun to praca zespołowa, bo zawody odbywają się w parach (obecnie są również organizowane zawody solo). Często zawodnicy są połączeni ze sobą liną. I tak jak stanęliśmy na mecie, z tym też skończymy.

Najfajniejsza jest sama historia powstania tej dyscypliny. Pierwszy swimrun był wynikiem wesołego, pijackiego zakładu podjętego na imprezie przez pracowników hotelu na pewnej szwedzkiej wyspie. Przegrani stawiali kolacje i nocleg. Zawody powtórzono za rok, bo żaden z uczestników nie miał siły imprezować. Właśnie tak narodził się ten zyskujący coraz większą rzesze fanów sport.

Znalezione obrazy dla zapytania swimrun

Pomyśleliście kiedyś, że zakład pod wpływem alkoholu może być przyczyną powstania nowej dyscypliny sportu? Jeśli nie, to uważajcie na kolejnych spotkaniach towarzyskich, bo nie wiadomo czym to się skończy. Szczególnie na tych zakrapianych alkoholem. Taka rada dla wszystkich na przyszłość.

Weronika Sot

, , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!