jamaniemula

samochody zdalnie sterowane

8 Paź , 2017   Video

Dziś porozmawiamy o czymś, o czym marzy prawie każdy facet niezależnie od wieku. Mogę się założyć, że nawet jeśli było to Wasze marzenie z dzieciństwa, teraz również z chęcią byście złapali za ster samochodu w skali 1:10. Tak jest, samochody zdalnie sterowane to nasz dzisiejszy temat.

rc car

Samochody zdalnie sterowane

to dla niektórych wcale nie są zabawki. Dla niektórych to pasja i sposób na życie. Wierzcie lub nie, ale takie modele potrafią pochłonąć dziesiątki tysięcy złotych. Oczywiście jeśli chcecie rozpocząć przygodę z samochodami RC, nie musicie od razu wydawać tyle co na normalne auto. Jednak te zabawki wcale nie są tanie. Podstawowy, ale już nie zabawkowy model kosztuje w granicach 1500-1800 zł – czymś takim można już ładnie polatać.

Co ciekawe, dla takich modeli w skali 1:10 organizowane są takie same wyścigi czy rajdy jak dla normalnych aut. Są normalne podziały na auta szosowe i terenowe, same zasady też się za bardzo nie różnią (np. w rajdach zawodnicy startują pojedynczo i każdemu mierzony jest czas danego odcinka). Dużym zainteresowaniem cieszy się rallycross. W tej konkurencji mamy bezpośrednią rywalizację. Na specjalnym torze ścigają się w tym samym czasie 4 auta na pilota. Wśród konkurencji należy wymienić również drifting, OFF ROAD, a nawet mini Dakar, gdzie ścigają się ciężarówki.

samochody zdalnie sterowane

Modele samochodów są bardzo dobrze odwzorowane. Jeśli masz zajawkę, możesz być nie tylko kierowcą, ale też mechanikiem swojego teamu. Na tym poziomie to już nie jest tania zabawa. Opony do terenowego modelu auta potrafią kosztować nawet ok. 500 zł! Można podnieść zawieszenie, ale wszystkie amortyzatory są olejowe, także też tanie nie będą. Można założyć dodatkowe oświetlenie, wyciągarki, a nawet bagażniki dachowe do modelu na pilota.

W Polsce najchętniej łapiemy za piloty terenowych modeli zdalnie sterowanych. 24 lipca w Toruniu odbył się II Rajd Krzyżacki, podczas którego ścigały się terenowe modele RC. Na takich zawodach mamy zwykle kilka kategorii i podziałów: ze względu na skalę modelu, (zazwyczaj 1:10 czy 1:8, ale także czasem 1:16), ze względu na napęd (na 2 albo na 4 koła) lub ze względu na sam silnik (elektryczny bądź spalinowy). Modele samochodów z silnikiem spalinowym zazwyczaj są większe, szybsze i droższe – zarówno w zakupie, jak i eksploatacji.

rc car

Nie wiem jak Wam, ale mi to wystarczyło żeby zajarać się modelami na pilota.

 

UltraNiemul

Czas przeszukać polską scenę kierowców samochodów zdalnie sterowanych. Michał Orłowski to niewątpliwie młody talent, jeśli chodzi o wyścigi RC. Swoją przygodę z modelami rozpoczął w 2006 roku, mając zaledwie kilka lat. Aktualnie jest Mistrzem Świata w klasie GT12, Mistrzem Europy OFF ROAD w klasie 4WD i drugim Wicemistrzem Europy w klasie 2WD.

Smaczek
W smaczku zobaczycie kilka najbardziej odjechanych akcji z samochodami zdalnie sterowanymi.

admin

, , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!