aktualności

Rusza WESS!

10 maja , 2018  

Już jutro w północnej Portugalii rozpoczyna się wielka impreza pod nazwą World Enduro Super Series. Do walki stanie 252 zawodników z 20 krajów, w tym najlepsi będą walczyć przez trzy dni o punkty. Początek należy do trudniejszych etapów serii, ponieważ łączy EnduroCross, Urban i Hard Enduro. Pierwszy wyruszy na trasę zwycięzca ubiegłorocznej edycji Wade Young. Za nim kolejnych 46 riderów m.in. Jonny Walker (tak, napisałam na początku Johny :D), Cody Webb, Joseph Garcia i wielu innych mocnych zawodników. I… Tadeusz Błażusiak!!!

Taddy’emu się odmieniło i nie idzie jeszcze na emeryturę. Wręcz przeciwnie! Czuje drugą młodość i chce stanąć do walki o tytuł najlepszego ridera WESS. Łatwo nie będzie, bo lista zawodników jest długa. Jutro wieczorem wyścig rozpocznie się Endurocrossem, w sobotę chłopaki wjadą do Porto śmigać wąskimi uliczkami, a w niedzielę czeka ich level Hard w lasach!

Taddy jak usłyszał o tej serii to wrócił z emerytury, bo własnie na takie coś czekał całe życie! Jak sam mówi, jest mega podekscytowany i da z siebie 111%. Nie wraca, żeby pojeździć. Chce wygrać, bo o takim tytule zawsze marzył.

Nowy cykl World Enduro Super Series, składać się będzie z ośmiu rund o różnej specyfikacji. Mistrzostwa połączą Hard Enduro, klasyczne enduro, cross-country oraz wyścigi po plaży i wyłonią największego kozaka na motocyklu. Tylko najbardziej wszechstronny zawodnik będzie w stanie dobrze poradzić sobie podczas wszystkich przystanków i sięgnąć po tytuł WESS 2018! Trzymamy od jutra kciuki! 

Weronika Sot

, , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!