aktualności,Uncategorized

Niemul Air

6 Gru , 2015   Video

Dzięki uprzejmości firmy Boeing i aeroklubu w Licheniu, uczymy się latać w przestworzach samolotem B777. Podobnie jak w przypadku rowerów i samochodów – nie jest łatwo. Szczególną trudności sprawia nam zaciąganie ręcznego, gdyż od kilkunastu lat jeździmy na automacie. Jest jednak miejsce i czas, gdzie każdy młody adept Top Guna może sprawdzić swoje umiejętności: Konkurs Lotów Red Bull. Oryginalnie zawody noszą nazwę Red Bull Flugtag, co oznacza „dzień lotu”(coś dla pasjonatów Czeszącego Grzebienia).

Zabawa jest dosyć prosta. Wsiadamy do własnoręcznie skonstruowanej maszyny, wybijamy się z 6-metrowej rampy, a następnie zamykamy oczy. Ekipy oceniane są w trzech kategoriach: długość lotu, kreatywność konstrukcji oraz wrażenie artystyczne. Organizator wymaga jednak przestrzegania minimum zasad bezpieczeństwa:

f47308d3ed_P-20120217-60708_News

  1. Wszyscy skaczący uczestnicy MUSZĄ mieć na sobie kamizelki ratunkowe oraz kaski zapewnione przez organizatorów.
  2. Pilot NIE MOŻE być przypięty do machiny latającej ani zamknięty w kapsule lub kabinie, z której nie może w każdej chwili wyskoczyć.
  3. Wszelkie kostiumy nie mogą stwarzać ryzyka związanego z zaplątaniem lub zaczepieniem o element konstrukcji ani ograniczać zdolności Pilota do widzenia, oddychania czy utrzymania się na powierzchni.
  4. Wszyscy Piloci oraz członkowie Ekip Naziemnych, którzy oddają skok, muszą być w stanie samodzielnie przepłynąć 100 metrów. W trakcie projektowania kostiumów należy pamiętać o konieczności pływania w nich…
  5. Każda drużyna odpowiada za bezpieczeństwo swojej machiny latającej, jednak zawsze chętnie udzielimy pomocy. Wasz projekt zostanie sprawdzony przez Zespół Bezpieczeństwa, który zrobi wszystko, by zadbać o bezpieczeństwo waszego lotu. Jeśli Zespół Bezpieczeństwa nie będzie w 100% zadowolony, konieczne będzie wprowadzenie odpowiednich zmian. Nie wystartujecie bez Certyfikatu zdolności do lotu.
  6. Podczas ostatecznego dopracowywania konstrukcji na miejscu oraz w trakcie startu Pilot i Ekipa Naziemna nie powinni znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Oznacza to także zakaz oddawania skoków na sporym kacu. Nietrzeźwość drużyny czy danego uczestnika oznacza dyskwalifikację.

Po co Wam o tym wszystkim piszemy? Zawody odbędą się 16 sierpnia w Gdyni – to po pierwsze, a po drugie: weźmiemy w nich udział. Zachęcamy gorąco służby medyczne do wspierania naszych działań, a Was zapraszamy na kolejny odcinek naszej jazdy bez trzymanki. Działamy jeszcze na ziemi.

admin

, , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!