Uncategorized

Nasz fonoholizm

30 Gru , 2015   Video

Przeglądając dzisiejsze wydarzenia na naszych telefonach, natknęliśmy się na niepokojący news w stacji, która nie dba o meble: Uniwersytet Gdański będzie badał nowe uzależnienie – fonoholizm. Długo zastanawialiśmy się nad tym, co tak właściwie oznacza ten termin? Piotrek zadzwonił do Łukasza, Łukasz do Mateusza, Mateusz zadzwonił do cioci, szwagra i Straży Miejskiej w Gliwicach. Dominik nigdzie nie zadzwonił, ponieważ grał w grę na dwa kciuki. Po wpisaniu terminu w Google pojawiły się nasze twarze, szybko zrezygnowaliśmy z tej drogi poszukiwań. Wyszukaliśmy natomiast bardzo ciekawą kampanię: www.uwagafonoholizm.pl. Oto jej idea:

Czy współczesny nastolatek wyobraża sobie choćby jeden dzień bez telefonu komórkowego? Niestety, nie – tak wynika z raportu „Młodzież a telefony komórkowe”, zrealizowanego przez TNS OBOP w ramach kampanii „Uwaga! Fonoholizm”. Uczniowie korzystają z komórek na przerwach, na lekcjach, w domu i w trakcie czasu wolnego. Model telefonu i jego najnowsze funkcje stają się częstym przedmiotem rozmów między nastolatkami oraz przedmiotem ich zainteresowań. Zbyt duże przywiązanie do telefonu komórkowego może prowadzić do stopniowego uzależnienia…

nnk

Uważamy, że nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego jest zgubą dla Polski. Sami często łapiemy się na tym, że nie rozmawiamy o niczym innym, jak o nowych panelach dotykowych, pokrowcach, czyszczeniu systemu i ładowarkach. Jednak reprezentujemy pokolenie, które zostało nauczone samokontroli, głównie za sprawą kart telefonicznych i żetonów Tepsy. Współczesna młodzież skazana jest na unicestwienie ze strony aplikacji mobilnych. Każdy nastolatek może przecież on-line zamówić alkohol i dopalacze, a następnie rozmawiać o in vitro lub obejrzeć Niemula. Najbardziej podoba nam się to stwierdzenie:

„Przywiązuje wyjątkową rolę do telefonu komórkowego, towarzyszy mu on w każdej wykonywanej czynności. Musi mieć go cały czas przy sobie, często nosząc ze sobą np. dodatkową baterię” – tak, nosimy ze sobą agregaty prądotwórcze;-)

Autorom kampanii gratulujemy pomysłu. Niestety nikt jeszcze o niej nie słyszał, ponieważ nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych.

admin

, , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!