jamaniemula

Mountainboarding

27 Kwi , 2017   Video

Za początki moutainboardingu przyjmuje się lata 70., kiedy to kilku skateboarderów przyczepiło większe kółka do swoich desek żeby mogli jeździć po każdej nawierzchni.

Jednak dopiero w 1993 r. dwóch koleżków z San Francisco – Lee i McConell, którzy nie mieli warunków do jeżdżenia na snowboardzie, wpadło na ten pomysł by połączyć deskę, duże pompowane kółka i strapy na stopy, które pozwoliłyby łatwiej kontrolować jazdę. Do dziś moutainboardy bardzo się rozwinęły – są wersje z blatem z włókien węglowych, z amortyzatorami przy truckach czy też z ręcznym hamulcem tylnych kółek. Często można spotkać wypożyczalnie takich desek na trawiastych stokach narciarskich, które latem stoją nieużywane.

deska offroad

Zawody na deskach terenowych

rozgrywają się w 4 głównych dyscyplinach:

  • Boardercross
  • Freestyle
  • Downhill
  • Slalom

My skupimy się dziś na boardercrossie. Tor do tej konkurencji składa się z serii zakrętów, pomiędzy którymi rozłożone są różne elementy i przeszkody, na których przy odpowiedniej technice można złapać trochę prędkości. Oczywiście boardercross to wyścig. Startuje się po 2,3 lub 4 zawodników jednocześnie w zależności od szerokości toru.
UltraNiemul
Dziś Ultrasem zostaje Krzysztof Dybczak, który jeździ w Diverse Extreme Team. Krzysztof posiada tytuł Mistrza Polski we freestyle i boardercrossie!

admin

, , , , , , , , , , , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!