aktualności

Mark Williams pokazał, że ma jaja!

8 maja , 2018   Video

Snooker może nie jest jakimś ekstremalnym sportem, ale za to ciekawym i, jak dla mnie, wciągającym. Okazało się, że i w tym sporcie ktoś może nas zaskoczyć. Mark Williams wygrał snookerowe Mistrzostwa Świata. A wcześniej zapowiedział, że jeśli mu się to uda, to na konferencję prasową przyjdzie nago!

I co? Facet pokazał, że ma jaja i dotrzymał słowa! W finale pokonał wielkiego faworyta Johna Higginsa i został najstarszym od 40 lat mistrzem świata. To jego trzeci tytuł w karierze i pierwszy od… 15 lat! Nie wyszedł z formy! A rok temu rozważał zakończenie kariery. Podobno nie wierzył zbytnio w sukces na tym turnieju i ot tak rzucił takie hasło do dziennikarzy. Słowo się rzekło i Mark na konferencje przeszedł przez korytarz w ręczniku, a przy stole na pytania dziennikarzy odpowiadał już całkiem nago, co go później troszkę zawstydziło.

Świeżo upieczony mistrz świata nie pierwszy raz udowodnił, że jest wyluzowany i ma duży dystans do siebie i otaczającego świata, z pozoru bardzo dystyngowanego. Podczas jednego ze spotkań podżerał kibicowi żelki. A po awansie do finału, w środku nocy, jak gdyby nigdy nic, udał się na kebaba, widząc, że będzie walczył o trofeum.

Co do przebiegu finału – Williams i John Higgins – weterani snookera (43-latkowie) – stworzyli kapitalne widowisko i zagrali podobno najlepszy finał MŚ w XXI wieku. Za zwycięstwo zgarnął zawrotną sumę – rekordowe 425 tys. funtów! To najwyższa wygrana w historii turnieju.  „Nie mogę w to uwierzyć. Rok temu mnie tu nie było, oglądałem zawody w camperze, popijając piwo. Miałem zakończyć karierę już wtedy, ale żona stwierdziła, że nie wytrzyma ze mną, jak będę cały dzień siedział w domu”. Ale jaja!

Weronika Sot

, , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!