jamaniemula

SNOWBOARD JAK W BANKU – LibTech Banked Slalom

7 Mar , 2017   Video

Lib Tech Banked Slalom 2017 to impreza, która odbyła się w dniach 4-5 marca 2017 na stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. W odróżnieniu od zwykłego slalomu, w tych zawodach trasa nie jest ustawiana na płaskim i równym stoku. Każda z bramek, przez którą musimy przejechać (podobnie jak w slalomie gigancie) ustawiona jest na bandach, co ułatwia szybsze wejście w zakręty. Oprócz tego na trasie możemy napotkać specjalnie przygotowane przez szejperów przeszkody, takie jak hopy czy basen z wodą, który można przejechać, bądź przeskoczyć. Na zawodach Banked Slalom, oceniane są nie tylko czas, ale również triki oraz stylówka podczas przejazdu.

Poza samym Banked Slalomem można było wziąć udział również w takich konkurencjach jak Best Trick Big Air, Jibb Contest czy konkursie na najwyższe Ollie. Zawody uświetnili swoją obecnością Michał “Brelok” Ligocki i Wojtek “Gniazdo” Pawlusiak – ikony polskiego snowboardu. Sobotniego wieczoru na wszystkich uczestników imprezy czekało huczne afterparty!

zawodnicy czekający na start banked slalom

Banked Slalom

Była to druga Polska odsłona imprezy, wzorowanej na Mt.Baker Legendary Banked Slalom by Lib Tech organizowanej w ośrodku narciarskim Mt.Baker Ski Area w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych, który może pochwalić się największą średnią opadów śniegu wśród ośrodków narciarskich na całym świecie!

admin

, , , , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!