jamaniemula

KORKI, CHWYTY, SALTA – SNOWBOARD SLOPESTYLE – JAMANIEMULA

30 Mar , 2017  

Slopestyle to szerokie pojęcie, określające snowboardowy freestyle. Jest to styl jazdy polegający na wykonywaniu przeróżnych ewolucji podczas samej jazdy, na hopach czy też przeszkodach (raile, boxy). Ale nazwą slopestyle określa się też zawody np. X-Games. X-Games to jakby olimpiada sportów ekstremalnych i zarazem największa coroczna impreza tego typu.Na torze do slopestyle’u znajdziemy i reile i hopy. Na początku jest to zazwyczaj kilka rurek, mogą być one powyginane albo postawione jedna za drugą. Takich najazdów z reilami jest zazwyczaj 3 pod rząd, a następnie czeka na nas linia trzech wielkich hop. Podczas zawodów oceniana jest głównie płynność oraz trudność przejazdu, bo każdy rider może wybrać inną linię, no i oczywiście wylądowane triki, a tutaj liczy się fantazja zawodników.

W tym roku X-Games odbyło się w styczniu w Aspen (Stany Zjednoczone), a konkurencję slopestyle wygrał debiutujący na tych zawodach 17-letni Marcus Kleveland z Norwegii. Niewiarygodne, co ten małolat wyczynia na desce!

A teraz przyszedł czas na przeszukanie Polskiej sceny snowboardu.
UltraNiemul wędruje dziś do Aleksandra Czuby. Ten chłopak to totalny świr! Wygrał Puchar Polski w Slopestyle 2016 i 2017 oraz konkurencję BigAir. Nie raz pokazywał na co go stać. Dowodem na to, że jest on nadzieją Polskiego slopestyle jest relacja z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, gdzie mógł pojeździć w mega warunkach i poćwiczyć na specjalnie przygotowanych halach. W Polsce ciężko o takie warunki.

 

admin

, , , , , , , , , , , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!