[sg_popup id=2]

aktualności

Kolejny medal Mai!

23 Kwi , 2018

Maja Włoszczowska została wicemistrzynią Europy 2018 w maratonie MTB. Wyścig odbywał się we włoskim Splimbergo na dystansie 104 km i naszej rodaczce zabrakło naprawdę niewiele, bo zaledwie 24 sekundy do zwyciężczyni Gunn-Rity Dahle Flesjae z Norwegii. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Ariane Luethi. Maja i tak była mega zadowolona z wyniku i podkreśliła, że 5 godzin takiego wyscigu daje mocno popalić.

Włoszczowska zdobyła drugi w karierze medal mistrzostw Starego Kontynentu w maratonie – w 2009 roku także była druga. A sześć lat wcześniej została w tej konkurencji mistrzynią świata. Najbardziej utytułowana polska kolarka górska wspomniała ostatnio, że jest na etapie „zabawy z rowerem”. Jak jej nie bić brawo? Widać bawi się w najlepsze. Odpadła z „Agenta”, ale w wyścigach rowerowych trzyma się mocno ramy. Wielkie gratki!