jamaniemula

JAMANIEMULA – SANDBOARD

23 Lip , 2017  

Sandboard to sport bliźniaczo podobny do snowboardu. Od klasycznej zimowej deski różni się tym, że po pierwsze, raczej nigdy na nim nie zmarzniecie, po drugie używacie trochę innej deski i po trzecie, rzadko spotykane są wyciągi, które wrzucą Was z powrotem na górę.

Sama deska od tej znanej Wam ze stoków różni się wykonaniem ślizga. Warstwa, która dotyka piasku pokryta jest zawsze woskiem, który wpływa na właściwości jezdne, ale też zabezpiecza deskę przed szybkim zniszczeniem. Deski wykonane są zazwyczaj z mieszanki laminatu i drewna, ale występują też deski z litego drewna. Na desce najlepiej jest jeździć razem z wiązaniami, ale są też ziomki, którzy deski na stałe do nóg nie przyczepiają.

 

Sandboard uprawiać można w niewielu miejscach na świecie. Ziomków, którzy uprawiają ten sport spotkać można w Australii, Egipcie, Namibii, RPA, USA czy w takich egzotycznych krajach jak Peru i Chile. Ale spokojnie, nie trzeba jechać aż tak daleko żeby dobrze pośmigać po wydmach. W Niemczech, w miejscowości Hirschau w Bawarii, istnieje specjalny ośrodek narciarski, w którym pośmigać można zarówno na desce, jak i nartach. Ośrodek ten wyposażony w ponad 120 metrowy wyciąg i co roku odbywają się w nim Mistrzostwa Świata.  

admin

, , , , , , , , , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!