jamaniemula

SNOWBOARD JAK W BANKU – LibTech Banked Slalom – JAMANIEMULA

7 Mar , 2017  

Lib Tech Banked Slalom 2017 to impreza, która odbyła się w dniach 4-5 marca 2017 na stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. W odróżnieniu od zwykłego slalomu, w tych zawodach trasa nie jest ustawiana na płaskim i równym stoku. Każda z bramek, przez którą musimy przejechać (podobnie jak w slalomie gigancie) ustawiona jest na bandach, co ułatwia szybsze wejście w zakręty. Oprócz tego na trasie możemy napotkać specjalnie przygotowane przez szejperów przeszkody, takie jak hopy czy basen z wodą, który można przejechać, bądź przeskoczyć. Na zawodach Banked Slalom, oceniane są nie tylko czas, ale również triki oraz stylówka podczas przejazdu.

Poza samym Banked Slalomem można było wziąć udział również w takich konkurencjach jak Best Trick Big Air, Jibb Contest czy konkursie na najwyższe Ollie. Zawody uświetnili swoją obecnością Michał “Brelok” Ligocki i Wojtek “Gniazdo” Pawlusiak – ikony polskiego snowboardu. Sobotniego wieczoru na wszystkich uczestników imprezy czekało huczne afterparty!

Była to druga Polska odsłona imprezy, wzorowanej na Mt.Baker Legendary Banked Slalom by Lib Tech organizowanej w ośrodku narciarskim Mt.Baker Ski Area w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych, który może pochwalić się największą średnią opadów śniegu wśród ośrodków narciarskich na całym świecie!

, , , , , , , , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!