jamaniemula

JAMANIEMULA – RODEO

6 Sie , 2017  

Rodeo jest sportem wywodzącym się z pracy z bydłem, który największą popularnością cieszy się w USA, Hiszpanii i Australii. Bazuje ono na umiejętnościach wymaganych w pracy kowbojów, czyli doskonałej jeździe na koniu.


Konkurencje w większości rozgrywane z końskich grzbietów i mają sprawdzać umiejętności i refleks zawodników. Rodeo występuje także w wersji, w której jeźdźcy ujeżdzają byki.

 

Główną ligą rodeo jest międzynarodowa organizacja Professional Bull Riders, mająca siedzibę w Pueblo w stanie Kolorado. Zawody organizowane przez PBR transmitowane są przez telewizje Versus, Fox Sports i NBC Sports. Członkostwo w tej organizacji posiada ponad ośmiuset kowbojów z USA, Kanady, Meksyku, Brazylii i Australii.

 

Organizacja Professional Bull Riders powstała w 1992 roku, dzięki staraniom dwudziestu kowbojów, z których każdy wpłacił 1000 dolarów na poczet rozwoju organizacji. Od tego czasu PBR rozwinęła się i obecnie organizuje 4 trasy (łącznie około 300 widowisk rocznie) na całym świecie, a pula na wygrane wzrosła z 250 tys. dolarów w 1994 roku do 11 milionów dolarów w roku 2008.

 

Główną „ligą” jest Built Ford Tough Series, na którą składa się corocznie 31 pokazów, w których bierze udział 40 najlepszych kowbojów. Wydarzeniom tym towarzyszą pokazy pirotechniczne, pulsująca muzyka i efekty specjalne. Jeźdźcy próbują utrzymać się na byku przez osiem sekund, po czym sędziowie oceniają występ zarówno byka, jak i ujeżdżającego. Na koniec zawodów piętnastu najlepszych zawodników konkuruje ze sobą ponownie. Kowboj, który zgromadzi największą liczbę punktów w przeciągu całych zawodów wygrywa.

 

W Polsce powtórki z zawodów PBR pokazuje kanał Extreme oraz Polsat Sport. Możecie być pewni, że te powtórki będzie z Wami oglądał Prezes Jarosław Kaczyński, który głośno mówi się o tym, że to jego ukochany sport!

admin

, , , , , , , , , , , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!