jamaniemula

GAZ | OGIEŃ | EKSPLOZJE – CAR GYMKHANA – JAMANIEMULA

11 Kwi , 2017  

Brzmi dziwnie? Kiedyś myślałem, że to po prostu drifting, ale ktoś mnie uświadomił, że to oddzielna konkurencja, mocno sprawnościowa. W skrócie jest to sport, który ma pokazać umiejętności kierowcy i możliwości jego auta.

Polega on na jak najszybszym przejechaniu toru przeszkód z jak najmniejszą ilością błędów. Wymaga mega koncentracji i precyzji, kierowcy muszą znać na pamięć poszczególne ewolucje i trasę przejazdu. Trasa wyznaczana jest za pomocą kolorowych pachołków, ale czasem tory się przecinają, a jeden pachołek mijamy kilka razy. W Japonii policjanci obowiązkowo przechodzą kurs gymghany, aby sprawniej poruszać się po mieście!

UltraNiemul
Dziś nikt nie dostanie tego miana, bo żaden Polak nie jeździ w tej konkurencji. Pozostaje nam tylko czekać, aż któryś z naszych kierowców (a mamy kilku, którzy myśle, że daliby radę) zabierze się do roboty! UltraNiemul czeka!

Smaczek
Gymghana zyskała największą popularność dzięki filmom Ken’a Block’a, który rozsławił tę dyscyplinę na cały świat! Spokojnie można powiedzieć, że jego materiały to najlepsze filmy z tej dziedziny w internecie!

 

admin

, , , , , , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!