aktualności

Erzbergrodeo-najbardziej prestiżowy przystanek Hard Enduro

29 maja , 2018  

Bez wątpienia zbliża się najbardziej wyczekiwana impreza sezonu Hard Enduro – zawody Erzberg Rodeo! 24 edycja imprezy, jednocześnie druga runda WESS zacznie się 31 maja, a jej finał odbędzie się w niedzielę 3 czerwca! 

Nic się nie martwcie, bo pomimo, że impreza odbywa się w Austrii, to będziecie mogli ją obejrzeć na żywo w internecie. Legendarny Erzberg to coś więcej niż jedynie wyścig. To święto off-roadu, które co roku ściąga do czynnej kopalni w Eisenerz grubo ponad 1500 riderów z ponad 40 krajów! Dokładnie- samych riderów! Do tego dorzućcie drugie tyle osób towarzyszących oraz tysiące kibiców.

Co nas czeka? Przede wszystkim wielkie emocje rozłożone aż na 4 dni. W czwartek fani ostrych podjazdów stawią czoła stromemu podjazdowi podczas wyścigu Rocket Ride. W piątek i sobotę będzie szybko, bo tu właśnie rozegra się walka o miejsca startowe w niedzielnym, finałowym Red Bull Hare Scramble. Awans do tego wyścigu zapewni sobie 500 riderów, z czego i tak celem czołówki jest miejsce w pierwszej linii, które gwarantuje najdogodniejszą pozycję startową oraz napieranie po czystej, pozbawionej jeszcze zatorów trasie. Bo podczas finału będzie ich sporo. Postarają się o to mordercze sekcje, a wśród nich m.in. słynna Stołówka Carla, czyli ponad kilometrowy odcinek wiodący po zboczu usianym kilkumetrowymi głazami!

Będziemy mogli zobaczyć oczywiście największe gwiazdy ekstremalnego enduro! Wśród takich zawodników jak Alfredo Gomez (zwycięzca ubiegłorocznej edycji), Jonny Walker, Cody Webb, Manuel Lettenbichler, Graham Jarvis, Billy Bolt, Wade Young, nie zabraknie Tadka Taddy’ego BłażusiakaOskara Kaczmarczyka oraz Emila Juszczaka! Będzie więc biało-czerwono!

Dlatego w niedzielę 3 czerwca o godzinie 14:00 musicie odpalić redbull.tv i relację live z erzbergowego piekła!

Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble – harmonogram:

31 maja: Mitas Rocket Ride

1 czerwca : Blakläder Iron Road Prolog — od 08.00

2 czerwca: Blakläder Iron Road Prolog — od 08.00

3 czerwca : Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble — 14.30-18.30

Weronika Sot

, , , , , , , , , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!