aktualności

Aleksander Doba na okładce „The New York Times”

23 Mar , 2018  

Polski podróżnik wzbudza zachwyt nie tylko w ojczyźnie, ale także za granicą. Amerykańska gazeta umieściła 71-latka na niedzielnej okładce i opublikowała obszerny artykuł o jego życiu i ostatniej wędrówce przez Atlantyk. Dziennikarka stara się zrozumieć skąd czerpie energie oraz skąd takie pomysły. Sama się zastanawiam, bo na przykładzie własnej babci widzę, że dla starszych ludzi szczytem aktywności jest spacer, a o rowerze to mogę zapomnieć. Oczywiście są wyjątki, a Aleksander Doba jest w tym temacie prze…kozakiem. 

Znalezione obrazy dla zapytania aleksander doba nyt

Powstał do bólu szczery, poruszający, zahaczający o wiele wątków z jego prywatnego życia artykuł. W tekście możemy znaleźć wiele „smaczków”. Sam pan Doba jest zaskoczony  i podziękował we wpisie autorce, bo podobno było warto.  W wolnej chwili na pewno zajrzę, bo mam nadzieję, że znajdę tam kilka odpowiedzi, które mnie najbardziej zastanawiają podczas takich wypraw. Czyli np. toaleta – gdzie i jak?! Żarcie – co się je przez 4 miesiące na wodzie?. Prysznic – czy kajak posiada również funkcję wanny, prócz jego zastosowania jako fotel, łóżko czy samochód? Czy nie czuje się samotny i nie przeszkadza mu to, że nie ma do kogo gęby otworzy? I jak to jest pogłaskać rekina? A przede wszystkim, co ten człowiek ma w bani, że mu się w tym wieku chce? Jak dla mnie ten człowiek jest mega inspiracją. Wiem, że podróżowanie to dawka energii, ale na taką wyprawę bym się nie zdecydowała. Na pewno nie sama!

Dla przypomnienia tylko dodam, że Aleksander Doba 3 września 2017 r. zakończył trwającą 110 dni trzecią podróż kajakiem przez Ocean Atlantycki. Jest moc!

Znalezione obrazy dla zapytania aleksander doba nyt

Weronika Sot

, , , ,


no weź daj lajka, nie bądź dupa

Jeżeli podoba Ci się nasza strona to polub ją!